Úvod

Školy

O nás

Kontakty

ÚIPŠ
Hľadať
Rozvoj informatizácie regionálneho školstva
Antivírusový softvér NOD
Informácie k projektu - Helpdesk  helpdesk@iedu.sk, telefón 0800 138 033.
Kategórie:

Aktuálne oznamy

4.3.2013 - ESET Security days 2012

Ďakujeme za Vašu účasť na konferencii ESET Security days 2012. Z odprezentovaných informácií vznikli dokumenty, ktoré si môžete stiahnuť. Nachádzajú sa tam aj fotky a kompletná videonahrávka celej prezentácie (videa sa nezobrazujú v niektorých verziách IE - na pozeranie videa použite iný prehliadač).


22.08.2012 - NOD 5 pre školy je dostupný na stiahnutie

K dispozícii je nová verzia antivírusového programu od firmy ESET.
Inštalačné súbory Eset Endpoint Security - nástupca Smart Security a Eset Endpoint Antivírus - nástupca NOD32 sú dostupné na stránke podpory: http://podpora.rirs.sk v časti Technický softvér - NOD 32.

Používateľské príručky k produktom je možné stiahnuť vo formáte PDF: Eset Endpoint Security.pdf, Eset Endpoint Antivirus.pdf. Príručky obsahujú informácie ako postupovať pri inštalácii a podrobne vysvetľujú nastavenia, funkcie a možnosti programu.

Pre správne fungovanie aktualizácií si prečítajte návod ako nastaviť aktualizačný server.
Prechod na novú verziu nie je povinný, ale na zabezpečenie maximálnej bezpečnosti PC ho odporúčame.

17.4.2012 - KONFERENCIA - Informačná bezpečnost - projekt EVA

Dňa 12. apríla 2012 sa v priestoroch Centra VTI Bratislava uskutočnila konferencia o Informačnej bezpečnosti. Ďakujeme všetkým zúčastneným, sprácom IKT - pedagógom a zástupcom spoločnosti ESET, s.r.o. za vytvorenie príjemnej pracovnej atmosféry. Zo stretnutia vyplynulo niekoľko okruhov tém, ktorým sa budeme priebežne venovať a budeme Vás o riešeniach informovať na tejto stránke. Niekoľko foto postrehov zo stretnutia.

25.08.2011 - Informácia o ukončení podpory ESET NOD32 Antivirus vo verzii 2.7

Informujeme školy o blížiacom sa termíne konca podpory produktu ESET NOD32 Antivirus vo verzii 2.7. Viac informácií je možné nájsť napr. v tejto staršej tlačovej správe . Školy majú samozrejme nárok na prechod na aktuálne verzie ESET NOD32 Antivirus 4 alebo ESET NOD32 Antivirus 3. Stiahnuť si ich môžete z našej softvérovej podpory. Dňom 1.2.2012 prestanú byť podporované staršie verzie OS Microsoft Windows 95/98/ME produktmi ESET (NOD3 a NOD4 ich už nepodporujú).

22.08.2011 - NOD pre pedagogických pracovníkov

Od 1. januára 2011 majú nárok využívať antivírus NOD aj pedeagogický pracovníci školy na počítačoch v osobnom vlastníctve, ktoré využívajú na prípravu na vyučovanie. Nakoľko heslo k aktualizačnému serveru je z dôvodu bezpečnosti tajné a môže ho poznať len riaditeľ školy a správca IKT na škole, inštaláciu na počítače učiteľov smie vykonať len správca. Riešením môže byť, že učiteľ prinesie počítač do školy, alebo mu ho po dohode príde správca nainštalovať domov, alebo mu ho nainštaluje pomocou vzdialenej správy. Správca nie je oprávnený poskytnúť heslo.

06.05.2011 - aktualizácie NODu

Keďže sa vyskytujú problémy s dostupnosťou starého aktualizačného servera, odporúčame školám prejsť na nový aktualizačný server (http://nod.rirs.iedu.sk/4/). Pripravili sme MANUÁL ako zmeniť nastavenie aktualizačného servera.

V prípade, že Vám nefunguje prihlasovacie meno a heslo NODu na novom serveri, kontaktujte emailom Helpdesk helpdesk@iedu.sk.

Do predmetu uviesť NOD a do správy stručný text a infovekové číslo školy.

Všeobecné informácie

Pre koho je antivírusový software určený?

Softvér môže bezplatne využívať každá škola začlenená do projektu, na všetky zariadenia, ktoré sú vo vlastníctve školy a ktoré sa využívajú na vyučovací proces alebo na zabezpečenie administratívneho chodu školy alebo na prípravu učiteľa na vyučovanie aj mimo školy. Od januára 2011 je možné nainštalovať bezplatný antivírusový softvér aj na PC, NTB, ktoré sú v osobnom vlastníctve pedagógov vyučujúcich v školách zapojených do nášho projektu.

Ako môžeme aktivovať softvér, ak sme novo zaregistrovaná škola?

Prihlasovacie údaje (prihlasovacie meno a heslo) zašleme doporučene riaditeľke/riaditeľovi školy na vyžiadanie. Žiadosť zašlite na email helpdesk@iedu.sk.

Informácie a rady k antivírusu NOD

Detailné informácie o antivíruse NOD nájdete na stránkach firmy ESET:

Inštalácia NODU

Inštalačný súbor

Stiahnutie inštalačného súboru antivírového programu firmy ESET (verzie: 3, 4 a 5) je možné po prihlásení sa menom a heslom do Intranetu (podpora.rirs.sk).

Návod na inštaláciu

Návod na inštaláciu antivírusového programu NOD verzia 4 (platí aj pre 5)

Nastavenie aktualizačného servera

Skript

Skript na automaické sťahovanie aktualizácií (v zipe) pre NOD na nový server http://nod.rirs.iedu.sk/4/ stiahnete tu. (Určené len pre správcov ktorý ho potrebujú a vedia ako ho použiť.)

ESET Remote Administrator (ERA)

Výhody
  • Správa sa ako mirror, takže počítače vo Vašej sieti sa aktualizujú z lokálneho servera a tým si šetríte linku do internetu (znižuje traffic).
  • Dokáže nainštalovať NOD na klientské PC bez nutnosti fyzickej prítomnosti pri klientovy (remote instalation).
  • Dokáže centrálne spravovať klientské PC - už nemusíte meniť nastavenia na každom zvlášť, ale urobíte to pomocou centrálnej politiky nastavení. Veľmi užitočné pri veľkom počte školských počítačov.
Ako získam ERA?

Inštalačné súbory ERA sa nachádzajú na stránke podpory v časti - Technický softvér - NOD. Pre plnohodnotné využívanie ERA potrebujete licenčný súbor, ktorý Vám na požiadanie pošle Helpdesk - helpdesk@iedu.sk. Žiadosť posielajte z oficiálneho kontaktného emailu (alebo domény) školy a uveďte počet PC ktoré budete spravovať.

Manuál

Stručná príručka
Inštalačný manuál a používateľská príručka

Projekt EVA

Registrácia:

Do projektu EVA je ešte stále možné prihlásiť sa prostredníctvom prihlasovacieho formulára: http://www.eset.com/sk/firmy/services/eva-pro/. Prihlasovací formulár sa na ich stránke nachádza dole.

Informácie:

Informácie o projekte EVA nájdete v tomto liste. Podrobné informácie o produkte EVA nájdete na adrese: http://www.eset.com/sk/firmy/services/eva-pro/. Na prípadné ďalšie otázky Vám odpovie Helpdesk - 0800 138 033, helpdesk@iedu.sk.

Fórum EVA:

Zaregistrovať sa môžete po prihlásení na stránke https://eva1.eset.com, (prihlasovacie údaje ste dostali pri registrácii do projektu EVA) - registrácia do fóra sa na nachádza v sekcii „Môj profil“. Podrobnejší návod (obrázkový) ako sa registrovať nájdete tu.

Informácie o web sídle | Informácie o prístupnosti